Zapytaj o inwestycję

O Matexi Polska

„Witamy w Okolicy” to nie tylko nasz slogan, ale i filozofia. To nasz sposób myślenia i tworzenia niepowtarzalnych miejsc i przestrzeni dla komfortowego życia, rozwijania pasji i obcowania z tętniącym życiem miastem. Jesteśmy deweloperem odpowiedzialnym – każda nasza inwestycja to nasza odpowiedzialność za tworzenie miasta, sąsiedztwa, nowej okolicy.

icon 1

Wnikliwa analiza

icon 2

Bogate doświadczenie

icon 3

Stabilne zaplecze

icon 4

Najlepsi specjaliści

Strategia Matexi zakłada długofalowe zaangażowanie na polskim rynku, w jego ramach firma planuje zrównoważony rozwój oferty oraz dywersyfikację dostępnych lokalizacji realizowaną zgodnie z dewizą „Witamy w okolicy”. Aktualne portfolio zrealizowanych inwestycji obejmuje prawie 3 400 mieszkań na terenie Warszawy oraz Krakowa.

city-light

0

sprzedanych mieszkań
w 2023 roku

Grupa Matexi jest obecna w Polsce od listopada 2010 roku. Polski oddział firmy to dynamiczny zespół ekspertów dysponujący długoletnim doświadczeniem na lokalnym rynku.

Nasza misja

Jesteśmy deweloperem odpowiedzialnym – każda nasza inwestycja to nasza odpowiedzialność za tworzenie miasta, sąsiedztwa, nowej okolicy. A efekty naszych dzisiejszych działań ukształtują ten fragment tkanki miejskiej na kolejne dziesięciolecia. „Witamy w Okolicy” to właśnie odpowiedzialność za przestrzeń i wizja, która stanowi odpowiedź na potrzeby naszych klientów – przyszłych mieszkańców tworzonych przez nas miejsc.

Nasza filozofia

„Witamy w Okolicy” to filozofia całej naszej grupy. Tak samo w Belgii jak i w Polsce podchodzimy indywidualnie do każdego projektu deweloperskiego – infrastruktury i charakteru jego sąsiedztwa oraz potrzeb naszych klientów.

Historia firmy

01

2010

Początek naszej drogi na rynku polskim. Powstaje Matexi Polska. Mirek Bednarek i Sief Frantzen rozpoczynają budowę polskiego zespołu.

02

2012

Startujemy z naszym pierwszym projektem deweloperskim. Otwieramy pierwszy plac budowy inwestycji „Górce 142” na warszawskim Bemowie.

03

2014

Rozpoczynamy budowę projektu „Kolska od Nowa:)”. Mamy pierwszy wieloetapowy projekt mieszkaniowy w swoim portfolio. „Kolska od nowa :)” to niemal 600 mieszkań i udana rewitalizacja postindustrialnego kwartału miasta.

04

2014-2018

Intensywnie rozwijamy portfolio naszych projektów w Warszawie. Powstają inwestycje w kolejnych dzielnicach miasta m.in. na Bielanach, Ursynowie i Woli.

05

2016

Dokonujemy pionierskiej transakcji na polskim rynku najmu instytucjonalnego. Cała inwestycja „Apartamenty Pereca” zostaje sprzedana na rzecz funduszu inwestycyjnego specjalizującego się w wynajmie długoterminowym mieszkań. Kwota transakcji to niemal 100 mln złotych.

06

2016

Rozpoczynamy nasz pierwszy projekt mieszkaniowy w segmencie premium. Przy ul. Lektykarskiej w Warszawie powstaje kameralna, unikalna w skali miasta inwestycja mieszkaniowa „Apartamenty Marymont”

07

2018

Zakończyliśmy realizację całego osiedla „Kolska od Nowa:)”. Projekt okazał się wielkim sukcesem a rejon ulicy Kolskiej, po rewitalizacji, zmienił się nie do poznania.

08

2018

Oddajemy do użytku mieszkanie numer 1000 w Warszawie i nie zwalniamy tempa.

09

2018

Uruchamiamy pierwszy projekt po praskiej stronie Warszawy. W etapowanej inwestycji „Omulewska 26” powstanie niemal 500 lokali mieszkalnych.

10

2019

Wchodzimy na nowy rynek. Uruchamiamy pierwszy projekt deweloperski w Krakowie, planujemy działać tu równie długofalowo i konsekwentnie jak do tej pory w Warszawie.

11

2020

Kolejny sukces na rynku PRS. Zamknęliśmy jedną z największych transakcji na Polskim rynku najmu instytucjonalnego sprzedając cały budynek Puławska 186 ,wraz z prawie dwustoma wykończonymi mieszkaniami, na rzecz funduszu inwestycyjnego specjalizującego się w najmie długoterminowym.